DuoTandem Hakkında

Solo gitarist olarak kendilerini kanıtlamış sanatçılar olarak Necati Emirzade ve Mark Anderson, DuoTandem'i 2011'de San Francisco Konservatuarı'nda kurmuşlardır. Müzik, DuoTandem için birçok farklı amaca hizmet eder ve buda onların farklı repertuar seçimlerine yansır. DuoTandem'in performanslari hafif ve neşeli müzikten, ağır ve deneysel müziğe kadar uzanmaktadır. Klasik müzik altyapılarına rağmen, Necati ve Mark seyirciyle olan bağını birçok performans branşlarından esinlendikleri kombinasyonlarla paylaşmayı tercih etmeleri onları müzik dünyasında özel bir kategoriye koymaktadır. Amerika'nın doğusundan batısına, İngiltere'den Kuzey Kıbrıs'a birçok önemli sahnelerde yer alan DuoTandem gitar duosu, Marc Teicholz tarafından 'Büyüleyici' olarak nitelendirilmiştir.

DuoTandem, Nisan 2015'de ilk albümleri olan Sans Paroles'i çıkarmıştır. Sans Paroles (sözsüz) albümü, Tango ve Choros gibi eserlerin yansıra, yakın arkadaşları olan Grant Ferris ve David Gottlieb'in onlar için özel olarak bestelediği eserleri de içermektedir. İlaveten, DuoTandem kendi parçalarını besteleyemeye ve tanınmış besteleri aranje etmek için çalışmalarına devem etmekte olup bununla beraber dünyaca ünlü gitarist ve yazar João Luiz' in DuoTandem için bestelediği yeni parça için de çalışmalarına devam etmektedir.

Necati playing guitar

Necati Hakkında

Necati Emirzade 1989'da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Gazimağusa şehrinde doğmuştur. Klasik gitar eğitimine 7 yaşında başlamış ve ilk konserini 8 yaşında vermiştir. Adanın üstün genç yeteneklerinden kabul edilen Emirzade, 16 yaşında Amerika'daki UNC School of the Arts'a kabul edilerek Bachelor of Music diplomasını almıştır. Daha sonra Master of Music diplomasını San Francisco Konservatuarı'nda dünyaca ünlü Naxos Recording Label sanatcısı Marc Teicholz önderliğinde tamamlamıştır. Müzik kariyerine Amerika Birleşik Devletleri'nde Kaliforniya, Kuzey Karolina, Güney Karolina, Virginia, Georgia, Illinois, Wisconsin, Michigan, Ohio, Tennessee eyaletleri ve ayrıca Avustralya, İngiltere, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde birçok önemli konserler vermiştir.

Mark playing guitar

Mark Hakkında

Klasik gitarist Mark Anderson, 1986'da Amerika Birleşik Devletleri'nin Şikago sehrinde doğmuştur. San Francisco Konservatuarı mezunu olan Mark, Berkeley The Freight and Salvage de dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'nin birçok önemli sahnelerinde yer almıştır. Çeşitli eserlerin prömiyerlerini yapan Mark, ödüllü besteci Chinary Ung tarafından bestelenen "Rising Spirals" eserini A.B.D. sahnelerine sunan ilk isim olmuştur. Mark, Illinois Wesleyan Üniversitesi'nde gitar eğitmeni olarak görev yapmaktadır.